Laurka dla Biblioteki w Skępem

009W roku szkolnym 2017/2018 Miejsko-Gminna Biblioteka w Skępem aktywnie współpracowała z jednostkami oświatowymi z terenu gminy Skępe. Przykładem bardzo aktywnej współpracy jest cykl całorocznych zajęć bibliotecznych zrealizowanych przez Bibliotekę wraz z wychowawczyniami Aliną Macias i Agnieszką Błaszczyk w klasach Ia i Ib Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.

11 maja 2018 r. w murach Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem gościli uczniowie w.w klas pierwszych. W trakcie zajęć dzieci zwiedziły bibliotekę. Poznały w praktyce tajniki pracy bibliotekarza - poprzez naukę porządkowania książek na półkach w dziale dla dzieci. Uczestniczyły w zajęciach plastycznych, polegających na przygotowaniu kartki-laurki jubileuszowej z okazji 70-lecia skępskiej Biblioteki. Wysłuchały najważniejszych informacji o bibliotece oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem.

Były to ostatnie zajęcia z szeregu zaplanowanych dla tych klas w tym roku szkolnym. Na zakończenie dzieci wręczyły dyrektorowi Biblioteki Jerzemu Kowalskiemu podziękowanie i obietnicę kolejnych odwiedzin w bibliotece - nie tylko w ramach zajęć szkolnych.