"Kopciuszek" i inne bajki ze skępską biblioteką

159Po świątecznej przerwie, wraz z nastaniem Nowego Roku 2017 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczne w Skępem podjęła kolejne działania na rzecz popularyzacji literatury wśród najmłodszych mieszkańców Gminy Skępe.

5 stycznia 2018 r. odbyły się zajęcia z udziałem dwóch klas I Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem. W lekcji uczestniczyło blisko 40 dzieci. Tematem "spotkania z książką było głośne czytanie baśni i opowiadań dla najmłodszych".

Lekcję poprowadził dyrektor skępskiej biblioteki Jerzy Kowalski. W ramach zajęć dzieci wraz z gościem czytały opowiadania "z rebusem", w których słowa zastąpione były obrazkami. Ta forma czytania bardzo spodobała się uczniom.

W dalszej części spotkania dyrektor biblioteki przeczytał dzieciom bajkę o "Kopciuszku". Ostatnim z zaplanowanych punktów lekcji były zajęcia plastyczne. Zadaniem dzieci było pokolorowanie ilustracji przedstawiających sceny z przeczytanej bajki.

Lekcje biblioteczne z udziałem przedstawicieli Miejsko-Gminnej Biblioteki w Skępem są dobrze odbierane przez najmłodszych. Pozwalają im na zgłębianie tajników pracy bibliotekarza i zaprzyjaźnienie sie z książką. Z uwagi na dużą aktywność dzieci w trakcie lekcji zaplanowane zostały już kolejne zajęcia, które odbędą się w marcu i w maju.