Mikołajkowe czytanie bajek ze skępską Biblioteką

050Grudzień, to miesiąc kojarzący się jednoznacznie z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Tradycją Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem jest organizowanie dla najmłodszych mieszkańców Skępego spotkań z książką i czytanie opowiadań o tematyce bożonarodzeniowej w ramach tzw. "Mikołajkowego czytania bajek.

Grudzień 2017 r. obfitował w wiele spotkań, w trakcie których dzieci poznawały obrzędy i zwyczaje bożonarodzeniowe, śpiewały kolędy, słuchały bajek i uczestniczyły w zajęciach plastycznych.

W tym roku pomocnik Mikołaja odwiedził dzieci: w Przedszkolu im. Ewy Szelburg Zarembiny w Skępem, przedszkolaków w Przedszkolu "Pod lipami" w Wiosce, Maluchy w "Klubie Malucha" i w Punkcie Przedszkolnym "Nad Rzeczką", uczniów filii w Łąkiem oraz najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej w Czermnie.

W rolę pomocnika Świętego Mikołaja tradycyjnie wcielił się dyrektor Biblioteki Jerzy Kowalski, który wraz z opiekunami czytał maluchom bajki, wiersze i opowiadania świąteczne. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, za co wszystkie dzieci otrzymały słodką nagrodę w postaci czekoladowego Mikołaja.

Poprzez mikołajkowe zajęcia dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe. Czytając bajki świąteczne, śpiewając kolędy i uczestnicząc w zajęciach plastycznych rozwijają swoją wyobraźnie oraz talenty plastyczne i muzyczne. Jest to dla nich wstęp do radosnego celebrowania Bożego Narodzenia i oczekiwanie "prawdziwego" Świętego Mikołaja.

Galeria