Dotacja na zakup nowości wydawniczych dla Biblioteki

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem, jak co roku, tak i w tym roku złożyła wniosek do Biblioteki Narodowej o dotację ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, Biblioteka w Skępem otrzymała dotację w wysokości 4027 zł.

Środki finansowe pochodzą z Programu Biblioteki Narodowej Priorytet 1 - "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. Pozyskane środki finansowe w 2017 r. przeznaczone zostaną na zakup wydawnictw popularnonaukowych, lektur szkolnych, literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nowy 1