II edycja kursu komputerowego dla seniorów

009Pod koniec lutego w naszej bibliotece rozpoczęły się zajęcia pt. ,,Komputer dla seniora”. Odbywają się one w oparciu o program Fundacji Orange „ABC Internetu”. W warsztatach uczestniczy 14 osób. Większość z nich należy do Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skępem. Celem spotkań jest zwiększanie umiejętności osób starszych w zakresie obsługi komputera, a także zachęcanie ich do korzystania z Internetu.
Podczas zajęć seniorzy poznają m.in. praktyczne wykorzystanie edytora tekstu Word. Uczą się również jak za pomocą przeglądarek internetowych wyszukać niezbędne informacje, obsługiwać pocztę elektroniczną, korzystać z portali społecznościowych i komunikatora Skype. Kursanci uczęszczają na zajęcia z wielkim zapałem i już po kilku spotkaniach widać efekty pracy uczestników warsztatów.
Pierwsze tego typu zajęcia odbyły się w poprzednim roku kalendarzowym. Seniorzy wyrazili wtedy pozytywną opinię o przeprowadzonym kursie. Poznanie obsługi komputera i Internetu zbliża osoby starsze do ich rodzin, w szczególności do młodego pokolenia. Umożliwia kontakt z bliskimi i ze światem, a ponadto pozwala samodzielnie, łatwo i szybko dotrzeć do przydatnych informacji.
Nasza książnica uczestniczy w programie Fundacji Orange ,,Orange dla bibliotek”. W związku z tym kursanci będą mogli w niedługim czasie za darmo korzystać z dobroci nowych technologii.

Galeria zdjęć --->