Artykuły

Konkurs recytatorski

PrzechwytywanieRegulamin

Gminnego Konkursu Recytatorskiego

pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe

z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki w Skępem

I Organizatorzy konkursu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem

II Cele konkursu:

- Rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie

Czytaj więcej...

Jubileuszowe hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo

01027 marca 2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem odbyło się wręczenie nagród w Gminnym konkursie na hasło z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki, promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2018 roku.

Rok ten dla większości bibliotek w Polsce jest rokiem jubileuszowym. Mija 70 lat od faktu utworzenia bibliotek publicznych w naszym kraju. Dlatego większość imprez organizowanych przez książnicę w Skępem wkomponowanych jest w obchody jubileuszowe.

Czytaj więcej...

Wesołych Swiąt

Przechwytywanie

Dzieci poznają tradycje wiosenne i wielkanocne ze skępska biblioteką

012Wielkanoc to najważniejsze święto w kościele katolickim. Wyznaczanie daty świąt wiąże sie nierozerwalnie z nastaniem wiosny. W kościołach zachodnich święto przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Oznacza to, że Wielkanoc wypada pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia.

Jednak dla dzieci ww. kryteria są mało czytelne. Maluchy postrzegają świat bardziej kolorowo niż wskazywałaby na to nauka. Innymi słowy wiosna i Wielkanoc to słońce, kwiatki, ptaszki, pisanki, zajączki, święconka i inne symbole, które pozwalają im zrozumieć - zilustrować otaczający świat oraz pogłębiać wiarę.

Czytaj więcej...

Biblioteka dzieciom

0075 marca do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem ochoczo, z gościnną wizytą przywędrowały dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Nad Rzeczką" wraz z opiekunami.

W trakcie lekcji bibliotecznej dzieci poznały zasady wypożyczania i postępowania z książkami. Zobaczyły, jak różnorodny, kolorowy i bogaty jest świat literatury dziecięcej. Z zaciekawieniem zapoznawały się z różnorodnymi rodzajami książeczek dla dzieci, począwszy od książeczek przytulanek, poprzez książeczki dźwiękowe po grube księgi z baśniami.

Czytaj więcej...

Wiosna - piękna i radosna

Wiosna - piękna i radosna

025Po długiej zimie wszyscy czekamy na wiosnę, tę porę roku, gdy wszystko wokół budzi sie do życia, za sprawą słoneczka, które jaśniej świeci i rozpromienia radosne buzie dzieci.

15 marca 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem zagościły dzieci z klas "0" Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem wraz z paniami wychowawczyniami Elżbietą Narowską i Sylwią Bartoszewicz.

Tematem lekcji bibliotecznej była wiosna. Spotkanie poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski.

Czytaj więcej...

Konkursu na hasło z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki - protokół

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Gminnego Konkursu na hasło z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki, promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2018 roku.

1. Posiedzenie Komisji oceniającej odbyło się w dniu 15 marca 2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem.

2. Komisja obradowała w składzie: Jerzy Kowalski - przewodniczący Komisji, Urszula Małkiewicz - członek Komisji i Małgorzata Mielnicka - członek Komisji.

Czytaj więcej...