Artykuły

Sto pocztówek z okazji niepodległości Polski

 279

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I RODZICÓW

pt. Sto pocztówek z okazji niepodległości Polski

 

ORGANIZATOR KONKURSU - MIASTO I GMINA SKĘPE:

- Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Skępem

- Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Wólce

- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem

PATRON KONKURSU: BURMISTRZ MIASTA i GMINY SKĘPE

Czytaj więcej...

Wyprawka biblioteczna dla trzylatków

Mała Książka Wielki Człowiek PlakatPo wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie na Rynku w Skępem

0358 września w całej Polsce odbędzie się 7 edycja "Narodowego Czytania". Patronat nad tą narodową akcją popularyzującą czytelnictwo i piękną, polską literaturę sprawuje para Prezydencka.

Termin "Narodowego Czytania" przypadł w dniu odpustu w Skępem, dlatego organizatorzy, w uzgodnieniu z Kancelarią Prezydenta zorganizowali czytanie 1 września 2018.

Czytaj więcej...

Europejskie Dni Dziedzictwa w Skępem

172W dniach od 15 do 16 września 2018 r. w skępskim klasztorze odbyła się wystawa pt: "Niepodległa dla Wszystkich - Polska - Dobrzyńska - Skępska" zorganizowana z okazji 26 obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem.

Na ekspozycji wykorzystano wszelkie dostępne materiały zdjęcia, publikacje, prace plastyczne dzieci i inne związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości Polski - niepodległości w każdym obszarze. Zarówno na płaszczyźnie walki o niepodległość w czasach zaborów, jak i późniejszej walki o jej utrzymanie i troski o rozwój lokalnych małych ojczyzn.

Czytaj więcej...

Ważna informacja

Ważna informacja!

Informujemy, iż z uwagi na trwającą aktualnie cały czas okresową inwentaryzację zbiorów w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem - przedłuża się do 28 września 2018 r. termin, w którym Biblioteka nie będzie prowadzić wypożyczeń, ani nie będzie przyjmować zwrotów książek od czytelników.

Dopiero po zakończeniu prac inwentaryzacyjnych wznowiona zostanie obsługa czytelników w zakresie udostępniania i zwrotów zbiorów.

Za utrudnienia przepraszamy

Jerzy Kowalski

Dyrektor M-GBP w Skępem

Wystawa prac

10135Serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Skępe do zwiedzania wystawy pt. "Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska” zorganizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Kościele i Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem w dniach od 14-16 września 2018 r.

Jednocześnie informujemy uczestników konkursu plastycznego zorganizowanego dla dzieci i rodziców pt. "Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska”, iż wręczenie nagród uczestnikom odbędzie się w niedzielę 16 września 2018 r. po Mszy Św., która odbędzie się o godz. 11.30.

Serdecznie zapraszamy

Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska

037

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I RODZICÓW
pt.
„Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska”

ORGANIZATOR KONKURSU:
MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SKĘPEM - Organizacja konkursu odbywa się w ramach obchodów 26 Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 pn.
„NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH”

PATRON KONKURSU: BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKĘPE
ADRESACI KONKURSU:

  • W KONKURSIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ RODZICE I DZIECI: Z PRZEDSZKOLI, PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH, ZERÓWEK, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, SZKÓŁ ŚREDNICH Z TERENU GMINY SKĘPE

Czytaj więcej...