Artykuły

Jesień barwami malowana - dary jesieni

00119 listopada 2018 r. na zaproszenie dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzego Kowalskiego do Biblioteki przybyli uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią Anna Leśniewską. Uczniowie w sali konferencyjnej uczestniczyli w lekcji pt. "Jesień barwami malowana - dary jesieni".

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 13 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe o godzinie 15.30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.

Protokół z konkursu

"W krainie bajek"

01212 października 2018 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem odwiedzili wspaniali goście - Przedszkolaki z Klubu Malucha w Skępem.

W ramach zajęć bibliotecznych dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, wysłuchały bajki o Bobie Budowniczym oraz podzieliły się z opiekunami tym, jakie są ich ulubione bajki.

Czytaj więcej...

Patriotycznie o Skępem

02916 października 2018 r. Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem
Jerzy Kowalski gościł z wizytą u uczniów kl. "0" Szkoły Podstawowej im . Gustawa Zielińskiego
w Skępem.

Czytaj więcej...

Wyprawka czytelnicza dla Trzylatków

007Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem uczestniczy w programie "Mała Książka - Wielki Człowiek". Program jest skierowany do dzieci urodzonych w roku 2015.
W ramach projektu każdy trzylatek otrzymuje nieodpłatnie wyprawkę czytelnika w postaci dwóch książek i karty czytelnika, na którą każdorazowo po wizycie nakleja specjalną nalepkę. Po dziesięciu wizytach i zebraniu 10 naklejek każdy uczestnik programu otrzymuje dyplom.

Czytaj więcej...

Skępe... w niepodległej

025Wraz z nastaniem nowego roku szkolnego Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem podjęła aktywną współpracę z jednostkami oświatowymi Miasta i Gminy Skępe. W miesiącu październiku odbyło się szereg spotkań i lekcji bibliotecznych. Z uwagi na obchodzony w tym roku jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spotkania miały charakter patriotyczny.

Czytaj więcej...

Skępe - Nasza "Mała Ojczyzna"

0018 października 2018 r. w Filli SP Skępe w Łąkiem odbyły się biblioteczne zajęcia patriotyczne pt. "Skępe Nasza "Mała Ojczyzna".

W ramach zajęć dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski opowiedział dzieciom o Skępem. Uczniowie poznali najważniejsze symbole narodowe Polski oraz herb Skępego.

Czytaj więcej...