Artykuły

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. G. Zielińskiego w Skępem

9 10 11

 

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. G. Zielińskiego w Skępem
 
Organizator: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.
Patronat: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starosta Lipnowski i Burmistrz Miasta i Gminy w Skępem.
Patronat medialny: „Nowości” Gazeta Pomorza i Kujaw.
Cel konkursu:pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji wśród dzieci i młodzieży, konfrontacja twórczości poetyckiej, promowanie młodych twórców
Zasady uczestnictwa:w konkursie może wziąć udział każdy piszący, nie będący członkiem profesjonalnego związku twórczego. Wiek uczestnika – od 10 do 21 roku życia. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów.

Czytaj więcej...

Ferie 2014 – 2 dzień (Pierwsza pomoc)

Ferie 2014 – 2 dzień (Pierwsza pomoc)
 
001Podczas drugiego dnia naszych zajęć dzieci miały okazję udoskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Naszymi gośćmi specjalnymi byli Pan Daniel Szwajkowski (członek Lipnowskiego WOPRu) wraz z córką Mają. Na spotkanie przybyli z torbą ratowniczą, deską ortopedyczną i fantomem. Dzieci dowiedziały się m.in. jak należy postępować w przypadku omdlenia, krwotoku z nosa oraz jak unieruchomić kończyny podczas złamania.  Poznały również sposoby transportu poszkodowanego oraz technikę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą mogły później przećwiczyć na fantomie. Każdy z uczestników mógł obejrzeć resuscytator,  nożyczki ratownicze, kołnierz ortopedyczny, opatrunki hydrożelowe stosowane w przypadku oparzeń oraz młotek bezpieczeństwa z nożem do cięcia pasów. Dzieci miały również możliwość wykazać się praktycznymi umiejętnościami przekazanymi przez naszych gości. 

Angielski dla dzieci w bibliotece

Angielski dla dzieci w bibliotece
11Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem bierze udział w projekcie „FunEnglish w bibliotece". Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Łączy on zabawę i naukę z używaniem komputera. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów.

Czytaj więcej...

Ferie 2014 – I dzień

Ferie 2014 – I dzień (Bezpieczny Internet)
021Od poniedziałku rozpoczęła się przerwa w zajęciach szkolnych. W związku z tym nasza Książnica przygotowała bogatą ofertę zajęć dla dzieci spędzających ferie w naszej miejscowości.
11 lutego obchodzimy dzień bezpiecznego Internetu, dlatego właśnie nasze pierwsze zajęcia były związane z tym tematem. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach oraz zasadach bezpiecznego surfowania po sieci. Poznały drużynę Sieciaków oraz rozwiązywały przygotowane krzyżówki i rebusy. Pod koniec zajęć uczestnicy namalowali plakaty na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Wszystkie dzieci otrzymały również słodki poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka
0716 stycznia po raz kolejny odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Tym razem tematem spotkania był zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci chętnie opowiadały dlaczego tak bardzo kochają swojej babcie i dziadków, jak spędzają z nimi czas oraz w jaki sposób im pomagają. Obejrzały również książeczki przyniesione z naszej biblioteki. Pod koniec spotkania kolorowały laurki, które wręczą babciom i dziadkom w dniu ich święta.

Czytaj więcej...

Ferie z bibioteką

12

Czytaj więcej...

Wręczenie nagród i dyplomów w Gminnym Konkursie Plastycznym na "Ozdobę choinkową"

Wręczenie nagród i dyplomów
w Gminnym Konkursie Plastycznym na "Ozdobę choinkową"
0213 stycznia 2014 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Skępe odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom IV edycji Gminnego Konkursu Plastycznego na "Ozdobę choinkową". Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.
Osoby nagrodzone i wyróżnione zostały uhonorowane nagrodami książkowymi i dyplomami, które wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Andrzej Gatyński, z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Skępe Jerzy Kowalski, Anna Olszewska, Krystyna Karpińska oraz dyrektor M-GBP Urszula Małkiewicz. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali także pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...