Mikołajkowe czytanie bajek ze skępską biblioteką

079W dniach od 4 do 10 grudnia z okazji imienin Mikołaja dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem jako pomocnik Świętego Mikołaja odwiedził dzieci w przedszkolach na terenie Miasta Gminy Skępe.

4 grudnia odbyły sie dwie lekcje biblioteczne: w Przedszkolu "Pod Lipami" w Wiosce i Niepublicznym Przedszkolu "Klub Malucha w Skępem". 7 grudnia pomocnik Mikołaja zawitał do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Nad Rzeczką" w Skępem. 10 grudnia spotkał się z dziećmi w Przedszkolu im. "Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem i w szkole w Łąkiem.

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się wielu informacji nt. Świętego Mikołaja. Podzieliły się z przybyłym gościem swoją wiedzą o świętach. Wysłuchały świątecznych wierszyków i bajek. Uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na zakończenie których, w nagrodę otrzymały słodkiego Mikołaja.

Wizyta dyrektora biblioteki sprawiła dzieciom radość. Zajęcia przebiegały w radosnej, świątecznej atmosferze. Z chęcią w sposób radosny i żywiołowych uczestniczyły w lekcjach.