20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolskim Dzień Praw Dziecka z tej okazji w Szkole Podstawowej w Czermnie odbyły się dwie lekcje. W oparciu o slajdy wspólnie z uczniami omówiliśmy najważniejsze prawa dzieci, nie zapominając również nadmienić kilku słów o ich obowiązkach. Było to bardzo pouczające spotkanie. Oprócz powszechnego rozumienia prawa fajnie jest posłuchać, jak ten problem widziany jest oczami dziecka. Przecież wszyscy znamy stare przysłowie, które mówi, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlatego nie zawsze wszyscy potrafią widzieć i rozumieć swoje prawa tak samo. Dla obu stron spotkanie było treściwe i edukujące.

Zdjęcie przedstawia uczniów siedzących w ławkach w klasie. Na drugim planie widać dyrektora biblioteki prowadzącego zajęcia

Zdjęcie przedstawia dyrektora biblioteki stojącego przy tablicy interaktywnej w klasie